Самим нешкідливим наслідком несанкціонованого проникнення в мережу є зниження швидкості підключення. Навіть при оплаті надшвидкісного інтернету, відео буде зависати, а сайти довго завантажуватися, адже від кількості підключених пристроїв залежить якість і швидкість передачі інформації. Як же бути? Щоб попередити дії зловмисників і незаконний доступ сусідів до вашої Wi-Fi мережі, необхідно визначити її слабкі місця.

Потенційні небезпеки незахищеного підключення

Якщо встановлений простий пароль на Wi-Fi або у роутера недостатньо надійний захист, інтернет можуть використовувати не тільки сусіди, але і шахраї. Доступ до Мережі дозволяє зламати особисту переписку, встановити вірусні програми або розкрити паролі для банківського додатка і інших сайтів. При несанкціонованому підключенні до домашньої мережі, можливі наступні проблеми:

  1. Збої в роботі роутера. Використання інтернету сторонніми особами з метою закачування відео контенту або онлайн-ігор створює підвищене навантаження. Роутер зависає. В результаті, оплачуючи швидкісний інтернет, користувач не може використовувати його в повній мірі.
  2. Відкритий доступ до налаштувань браузера. Якщо інтернет-сигнал не захищений, шахрай може скористатися інформацією, отриманою з приватного листування. Не важко буде отримати паролі до платіжних систем і іншим сайтам. Вся інформація про те, що користувач робить, дивиться або купує в інтернеті, доступна стороннім особам.
  3. Неправомірні дії. Від імені користувача шахраї можуть завантажувати провокаційний контент, заборонені законом відео, або просити гроші у близьких і знайомих. Навіть якщо махінації розкриються, за наслідки доведеться відповідати особі, від чийого імені було зроблено протиправні дії.

Якщо до мережі добереться досвідчений хакер, він може скинути настройки доступу до заводських або зовсім поміняти пароль на роутер. В цьому випадку нормально увійти в Мережу і продовжити користування буде проблематично.

Як захистити домашню мережу

Надійний пароль на роутер – перший крок до побудови безперебійної захисту. Якщо встановлена комбінація типу 0000000 або дані, які містять особисту інформацію (наприклад, дата народження або адреса), шахраям не важко їх розгадати. Якщо пароль використовується для кількох сайтів або ресурсів, не варто вважати його надійним. Безпечний код доступу повинен складатися з букв (малих і великих) і цифр. Його оптимальна довжина – 10-12 символів. Щоб старий пароль поміняти на новий, необхідно:

  1. Відкрити браузер.
  2. Вказати IP роутера (інформація вказана на заводський наклейці, яка розташована на пристрої).
  3. У вікні вказати попередні дані (пароль, ім'я мережі).
  4. Перейти в «Налаштування безпеки» в пункт «Мережева аутентифікація», WPA2-PSK.
  5. Вказати новий код в рядку навпроти поля «Ключ шифрування PSK».
  6. Зберегти.

Наступний крок – приховати ім’я домашньої мережі. За замовчуванням воно доступне кожній людині, яка хоче підключитися до Wi-Fi. Його легко виявити в списку доступних. Якщо ім’я домашньої мережі приховано, підключиться складніше. Назва бездротової мережі визначається як SSID. Щоб його приховати, необхідно через браузер зайти в налаштування роутера (як це зробити зазначено в пункті вище). У розділі «Налаштування бездротових мереж» вибрати пункт «Відключити SSID». Навпаки цього рядка необхідно поставити галочку, а перед виходом зберегти зміни.

Для підвищення рівня захисту виконайте ще кілька дій:

  1. включіть шифрування. В налаштуваннях роутера в розділі «Налаштування бездротових мереж» необхідно вказати спосіб шифрування (в залежності від моделі пристрою він може відрізнятися). Найнадійнішими вважаються WPA, WPA2, WPA PSK або WPA Personal;
  2. налаштуйте фільтр MAC адрес. Це опція дозволить забезпечити доступ домашнім гаджетам і заборонити його стороннім ресурсів, які потенційно можуть підключитися до Wi-Fi. Для цього в настройках знайдіть рядок «фільтрація MAC-адрес». У цьому вікні вкажіть всі пристрої, яким дозволений доступ до Мережі (номера гаджетів можна знайти на заводських наклейках на корпусі, на коробці або в інструкції);
  3. включіть гостьовий доступ. Це «допоміжна» мережа, призначена для друзів і родичів, які приходять в будинок. Для неї також потрібно придумати пароль і назву. Гостьовий доступ забезпечує онлайн-підключення, але зберігає пароль і назву домашнього Wi-Fi в секреті.

Заключний крок – відключення віддаленого адміністрування. Ця опція дозволяє зв’язатися з домашньою мережею з офісу, іншого міста або закордону. Якщо раніше ця функція була затребувана, то навряд чи знадобитися. Однак при її наявності зловмисники легко можуть нею скористатися. Щоб відключити опцію, знайдіть відповідний пункт в розділі «Безпека» в настройках роутера. Не забудьте зберегти зміни і перезавантажити систему. 

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
Этот Сайт Защищен
Shield Security