Погано працює Wi-Fi: п'ять причин виникнення проблем

Wi-Fi-з'єднання користується популярністю. Це обумовлено зручністю і простотою підключення до Мережі. Технологія дозволяє роздавати Інтернет від роутера до пристроїв без використання проводів. Але часом виникають збої, і тоді погано працює Wi-Fi. Для початку потрібно виключити проблеми у постачальника послуг. Дізнайтеся, як працює інтернет-провайдер, чи немає обривів на лінії. Для цього підключіть комп'ютер або ноутбук безпосередньо. Якщо з боку провайдера несправностей не виявлено, то ознайомтеся з можливими проблемами. У більшості випадків вони такі:

 1. Перевантаженість частотного діапазону.
 2. Застаріле або несправність приладу роздачі сигналу.
 3. У вкладці Wireless або WLAN вказані необхідні дані.
 4. Велика товщина стін в квартирі або приватному будинку.
 5. Дефекти в прошивці роутера.

Збої проявляються у відключенні від Мережі і наступному відновленні доступу, в відсутності з'єднання, в низькій швидкості навігації по інтернет-сторінках, в змінах якості сигналу. У цих та інших ситуаціях, коли погано вантажить Вай-Фай, виконуйте нижченаведені поради для усунення проблем.

Чому погано працює Вай-Фай: перевантаженість діапазону частот

Одна з основних причин повільного Вай-Фай-підключення - велика кількість девайсів, які працюють на одному частотному діапазоні (2,4 Ггц). Втрата енергії обумовлена ​​накладенням електромагнітних хвиль, що випускаються модемом, маршрутизатором, підключеними девайсами (телефоном, ноутбуком).

При можливості роботи роутера в частоті 5 Ггц краще перейти на вільний канал. Але майте на увазі, що застарілі пристрої не підтримують нові технології. Для перемикання потрібно виконати наступні дії:

 1. Відкрити веб-інтерфейс налаштувань маршрутизатора.
 2. Перейти в категорію Dual Band Selection.
 3. Вибрати відповідний режим роботи роутера.

Після зміни режиму необхідно знову налаштувати бездротову мережу. Щоб підключення пристроїв не викликало проблем, залиште колишній логін і пароль.

Погано вантажить Вай-Фай: вплив товщини стін і відстані між пристроями

Збільшення швидкості Вай-Фай можливо шляхом скорочення відстані між роутером і підключеним пристроєм. При використанні бездротової технології краще розміщувати маршрутизатор і девайси не далі 10 - 20 метрів один від одного. При необхідності збільшення відстані купуйте роутер з підвищеною потужністю і декількома антенами. В іншому випадку в ході серфінгу в Мережі виникнуть збої.

Ще один варіант, чому погано працює Вай-Фай, укладений в товщині стін. Сигнал повинен поширюватися в тій кімнаті, де розташована більшість ваших пристроїв. При виникненні перешкод він слабшає через спотворення, відображення і поглинання енергії. Саме тому на девайсах, які працюють в одній кімнаті з роутером, не виникає проблем з підключенням. Якщо ж на шляху виникне стіна або двері, то сигнал пропадає.

Застарілий девайс і роздача Wi-Fi

Виробники регулярно випускають нові роутери, підлаштовуючись під сучасні реалії. І чим дешевше маршрутизатор, тим нижче його потужність. Саме тому він працює повільно, а пристрої погано ловлять сигнал. Для збільшення швидкості Wi-Fi замініть роутер. Нові девайси адаптовані під сучасні стандарти передачі даних. Вони працюють швидше, що дозволяє користуватися Інтернетом без супутніх проблем.

Не виключений варіант несправності маршрутизатора. Як і всі пристрої, він може вийти з ладу. На його роботу можуть вплинути перепади напруги. Для початку перевірте, чи включений блок живлення в розетку. І якщо харчування подається на девайс в звичному режимі, то вирішуйте проблему з фахівцями.

Проблема з прошивкою роутера

Для збільшення швидкості Wi-Fi необхідно регулярно оновлювати прошивку роутера. В іншому випадку вона застаріває, що призводить до проблем з роздачею сигналу. Для оновлення програмного забезпечення від вас буде потрібно:

 1. Завантажити архів з найновішою версією, випущеної для конкретної моделі маршрутизатора.
 2. Розпакувати файл в форматі .bin, вибравши прийнятну директорію.
 3. Зайти в налаштування роутера за допомогою web-інтерфейсу.
 4. Оновити прошивку.
 5. Перезавантажити роутер і налаштувати його.

З огляду на розмаїття виникаючих проблем вам представлені найбільш популярні варіанти і способи їх вирішення. Якщо не вийде зробити так, як зазначено в статті, зверніться до фахівців VolsNet. Вони допоможуть виявити несправність і проконсультують з усіх галузей. Ви дізнаєтеся, що таке хостинг і домен, для чого потрібен Дата-центр. Але головне, що проблема з доступом в Мережу буде вирішена в короткі терміни.