Як дізнатися пароль від Wi-Fi?

Перша рекомендація користувачам, які підключили інтернет і встановили роутер - записати пароль від Wi-Fi. При бажанні його можна поміняти на більш простий або зручний для запам'ятовування. Але як показує практика звернень в сервісну службу або до пошуковиків, мало які користувачі замислюються про нього, поки не виникає необхідність підключити новий пристрій. Якщо така ситуація сталася і потрібно знайти пароль від вай-фаю, пропонуємо кілька дієвих способів.

Як отримати доступ до мережі

Коли інтернет успішно підключений, а роутер роздає сигнал, дізнатися пароль від Wi-Fi не складе труднощів. Багато провайдерів при укладенні договору з користувачем вказують дані авторизації на етикетці зі зворотного боку пристрою. Також ця інформація може бути прописана в договорі.

Шукаємо пароль за допомогою ПК

Якщо потрібні дані знайти не вдалося, дізнайтеся код доступу за допомогою комп'ютера:

  1. З'єднайте включений маршрутизатор з ПК (ноутбуком) через Ethernet кабель. Для цього знайдіть LAN-роз'єм і вихід до мережевої карти комп'ютера (на корпусі ззаду, а на ноут - зліва).
  2. Знайдіть сторінку 192.168.1.1 або 192.168.0.1 (при необхідності авторизуйтесь). Введіть наявні дані (пароль і логін, зазначені на звороті пристрою). Кожен роутер відмінний за своїми параметрами і характеристикам, але всі налаштування інтуїтивно зрозумілі.
  3. У вкладці Wireless або WLAN вказані необхідні дані.

Залежно від конфігурації моделі пароль також можна знайти в розділі «бездротові настройки».

Використовуємо телефон

Крім комп’ютера, для пошуку коду доступу можна звернутися до смартфону. Якщо це система Android – знайдіть відповідний текстовий файл. Шлях до нього: data → misc → wifi → текстовий файл wpa_supplicant.conf

Залежно від обраного редактора (це може бути Word, Simplenote, Evernote і ін.), Потрібна інформація відобразиться в наступному вигляді:

пароль від вай фая

Ще один варіант – використовувати спеціальну програму (наприклад, wifi key recovery). Знайдіть її в Play Market або підберіть будь-які схожі додатки.

пароль від вай фая

Використовуючи телефон, дізнайтеся пароль до інтернету за допомогою QR-коду. Це можна зробити завдяки опції «поділитися мережею». Для її активації:

1. Підключіть телефон до бездротової мережі.

2. Встановіть додаток, що зчитує QR-коди (можна безкоштовно скачати в Play Market).

3. Знайдіть опцію «поділитися Wi-Fi» (в настройках вай-фай до телефону).

4. Використовуючи інший телефон, вважайте відповідний пароль у вигляді QR-коду.

5. Підтвердіть можливість доступу.

пароль від вай фая

Якщо потрібно виконати ті ж маніпуляції з пристроями iPhone, доведеться встановлювати платний додаток Qrafter (можна знайти в App Store). Далі повторіть алгоритм дій, описаний вище. Альтернативний варіант – додаток Wi Fi Passwords, яке можна знайти в Cydia.

Корисно! Власники гаджетів від Apple можуть використовувати опцію iCloud Keychain (за умови, що вона встановлена на MacBook, а інші пристрої авторизовані в одного облікового запису). Знайдіть в додатку iCloud вкладку «Паролі». Виберіть потрібну мережу. У розділі «Властивості» буде вказана інформація про підключення.

пароль від вай фая


Що робити користувачам Windows 7

Якщо перед вами ПК з встановленим «Віндовс 7»:

Зайдіть в Центр управління мережами (внизу праворуч або через «Панель управління»).
Знайдіть поле «Управління бездротовими мережами». У запропонованому переліку виберіть потрібний профіль. За допомогою опції «Властивості» в розділі «Безпека» знайдіть ключ доступу до мережі. Якщо він закритий, встановіть галочку в чекбоксі «Відображати вводяться знаки». Пароль відобразиться в читабельному вигляді. Аналогічно можна подивитися пароль, якщо на ПК встановлено Windows 8.

пароль від вай фая

Що робити, якщо на ПК Windows 10

Користувачам «Віндовс 10» можна дізнатися пароль одним із способів:

  1. За допомогою «Панелі управління» (як описувалося вище).
  2. Через командний рядок. Викликати потрібне поле в пошуковому віконці «Пуск» або одночасно затиснувши кнопки Win + R (Win - це кнопка з логотипом Windows). У який з'явився поле прописуємо комбінацію cmd, і натискаємо ОК. На чорному екрані вкажіть назву мережі Wi-Fi, для якої потрібен пароль, і після пропуску key = clear.

Приблизно так це виглядає на ПК:

пароль від вай фая

Саме радикальне рішення

Якщо перераховані вище варіанти не підійшли, використовуйте безкоштовну програму WirelessKeyView. Вона підходить для всіх версій «Віндоус». Для її установки потрібно знати формат наявної системи (32 або 64-біта). Ця інформація вказана в розділі «Властивості». Для запуску програми скачайте файл і завантажте пакет з розширенням exe. У вікні з'являться всі доступні точки підключення з кодами доступу