Часто відзначаєте, що підключення тобто, то пропадає? А, може, шукаєте нового провайдера, щоб підключити інтернет ? Варто поцікавитися не тільки тарифами, але і швидкістю передачі сигналу. Заявлені гігабайти на практиці можуть виявитися накрученнимі, а реальної швидкості буде недостатньо для перегляду відео в хорошій якості без пауз.
Основні показники
Швидкість інтернету – це кількість даних, які передаються за одиницю часу. Традиційно це Кбіт / сек або Мб / с. Розрізняють вхідну і вихідну швидкості. Перша – це кількість інформації, яка надходить на пристрій за одиницю часу. Грубо кажучи, від її величини залежить тривалість скачування фільму, музики або іншого файлу. Вона також впливає на те, як швидко відкриваються сторінки сайтів, чи будуть затримки при перегляді онлайн-фільмів.
Для користувачів, які використовують інтернет для вивантаження даних (наприклад, для закачування в хмарні сховища, оновлення сайту), значення має вихідна швидкість. Це величина, яка визначає кількість інформації, відправленої в Мережу за одиницю часу.
Ще один важливий параметр, що визначає якість з’єднання, – це рing (пінг). Він визначає, з якою швидкістю сервер, наприклад, VolsNet , відповідає на запит, що надходить від пристрою користувача. Якщо швидкість передачі даних низька, пінг – високий. Його визначають навантаження на канал, фізичний відстань між пристроєм одержувача і сервером, стан апаратури, настройки і ін. Поцікавитися величиною рing варто, якщо сайти дуже повільно відображаються, а зв’язок постійно пропадає.
Правила перевірки швидкості
Щоб визначити параметри сигналу, необхідно дотримати кілька умов:
- відключити програми і ресурси, які споживають інет;
- закрити VPN;
- по можливості підключитися до Мережі безпосередньо (без використання роутера);
- відключити всі пристрої, які приєднуються до інтернету через Wi-Fi.
Для перевірки швидкості найкраще використовувати режим інкогніто.